جاهای دیدنی دبی

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

مکان دیدنی دبی

جاهای دیدنی دبی

باغ جادوئی دبی DUBAI MIRACLE GARDEN

اگر در پی جستجوی باغ گل در دبی هستید، هیچ مکانی بهتر از این باغ گل ۷۲ هزار متر مربعی در شهر برای شما وجود ندارد. البته افتتاح این باغ با کمی تاخیر رو به رو شده و سخنگوی آن به تازگی اعلام کرد باغ جادویی با طراحی جدید آماده بهره برداری بوده و امکان استفاده از آن وجود دارد. این پارک به قدری زیبا است که تقریبا نمی توان لذت قدم زدن در آن را به ویژه در ساعات اولیه صبح نادیده گرفت. خوشبختانه در این پارک خبری از حشرات نبوده و در فضایی مشتمل بر ۴۵ میلیون گل شما حتی یک زنبور را نیز مشاهده نمی‌کنید. گفتنی است در سال جاری روزنامه دیلی تلگراف بریتانیا با معرفی این باغ گل در دبی، آن را با یکی از عجایب هفت گانه دنیای باستان یعنی باغ های معلق بابل مقایسه کرده و تماشای آن را به همه کسانی که به دبی سفر می کنند توصیه کرده است. در کنار این پارک، باغ پروانه های دبی یا Dubai Butterfly Garden در فضایی سرپوشیده وجود دارد. این باغ دارای ورودی مجزا بوده و برای دیدن آن باید بلیط تهیه کنید. در این پارک شما با طراحی و ترکیب رنگ بندی زیبای محیطی روبرو شده و سقف گنبدی زیبای آن هزاران گونه پروانه جمع آوری شده از نقاط جهان را زیر چتر حمایت خود گرفته و این پروانه ها در این محل زندگی آسوده و راحتی را دارند. هزینه ورودی باغ جادوئی ۳۰ درهم و باغ پروانه ها ۵۰ درهم بوده و ساعات بازدید از این باغ ها نیز براساس جدول زمان بندی زیر است: یک شنبه تا پنج شنبه ۹ صبح تا ۹ شب و جمعه و شنبه ۹ صبح تا ۱۱ شب.


پارک ساحلی المزار AL MAMZAR BEACH PARK

این پارک بنا به دلایل متعددی از جمله وجود پنج ساحل مجزا، محوطه ای با بیش از ۶ هزار گیاه، هزار و ششصد اصله نخل خرما، ۳۰۰ درخت نارگیل و فضای سبز فوق العاده زیبا؛ دارای شهرت است. این پارک همچنین یکی از سرسبزترین بخش های شهر به شمار می رود.
محل اقامت شما در هر بخش از دبی که باشد به راحتی امکان دسترسی به این پارک زیبا را خواهید داشت اما چشم انداز این مجموعه از بلندای آسمان خراش شارجه بسیار زیبا و دیدنی تر است. این پارک زیبا را می توان از معدود پارک های دبی قلمداد کرد که شما می توانید به راحتی یک روز کامل خود را در آن سپری کنید. وجود دریای زیبا در فضای درختان و گیاهان به صورت آشکاری بر زیبایی و ارزش این پارک افزوده است اما این ساحل زیبا تنها مزیت و منطقه مورد استفاده در پارک المزار محسوب نشده و طراحی ۳۰ محوطه باربیکیو، ترن گشت داخلی پارک، زمین های متعدد فوتبال، بسکتبال، والیبال و دهلیزهای زیبا با طراحی نور و سایه داخلی تنها بخشی از زیبایی ها و امکانات متعدد این پارک محسوب می شوند. اگر شما برای سپری کردن یک روز کامل در این پارک برنامه ریزی کرده اید، به شما توصیه می کنیم یکی از اتاقک ها یا کابین های بسیار جالب و راحت موجود در منطقه ساحلی را اجاره کرده و با خیال راحت به گشت و گذار پرداخته و سپس در آن استراحت کنید. قیمت اجاره این کابین ها برای یک روز حدود ۲۰۰ درهم بوده و ورودی پارک نیز برای هر نفر ۵ درهم و برای هر ماشین ۳۰ درهم در نظر گرفته شده است. ساعات کاری پارک برای روزهای یکشنبه تا چهارشنبه، ۸ صبح تا ۱۰ شب و برای روزهای پنج شنبه تا شنبه ۸ صبح تا ۱۱ شب است.

نویسنده : faezeh بازدید : 2 تاريخ : 7 ارديبهشت 1396 ساعت: 11:27
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها